Zaloguj się
Nowy koszyk 0

Jakie są rodzaje siatek zgrzewnych?

Ogrodzenia drewniane lub metalowe to spora inwestycja, prawda? Na szczęście mamy ciekawą alternatywę! Są to siatki zgrzewane, których największą zaletą jest odporność na zmienne warunki pogodowe, różnice temperatur oraz promieniowanie UV. Zwykle do ich produkcji wykorzystuje się okrągły drut, który następnie poddawany jest zgrzewaniu w miejscu styku oraz powlekany specjalnym tworzywem sztucznym. Oczka mogą mieć kształt kwadratowy lub okrągły. W procesie wytwórczym wykorzystuje się jeden z trzech dostępnych materiałów: stal zwykłą, nierdzewną bądź ocynkowaną. Warto również wspomnieć o niezwykle prostym montażu - siatkę można osadzić na listwach słupkowych oraz spiąć za pomocą kleszczy.

Klasyfikacja siatek zgrzewanych

Ze względu na surowiec użyty w procesie produkcji można wyróżnić siatki zgrzewane powleczone warstwą cynkowo-aluminiową, ocynkowane lub wykonane ze stali nierdzewnej. Każdy rodzaj cechuje się ponadprzeciętną wytrzymałością zarówno na czynniki mechaniczne, jak i atmosferyczne. Przy wyborze warto również uwzględnić pozostałe parametry, takie jak: średnica zastosowanego drutu (np. od 3 do 6 mm), wielkość oczek oraz wymiary. W tym zakresie istnieje duża swoboda w dopasowaniu siatki do potrzeb klienta. Producenci posiadają w swojej ofercie egzemplarze o rozmiarach: 1000 x 2000 mm czy 1020 x 2400 mm. Równie często proponują powlekanie warstwą ocynku lub specjalną farbą. Decyduje o tym samo przeznaczenie siatki np. przemysłowa, ogrodzeniowa, hodowlana itp.

Jaki drut wykorzystuje się do produkcji siatek zgrzewanych?

Wszystko zależy od tego, w jakich obszarach mają być wykorzystywane. Siatki ogrodzeniowe przeznaczone na zewnątrz zwykle powstają z czarnego drutu, który następnie poddawany jest cynkowaniu ogniowego (zanurzeniu w rozgrzanym, płynnym roztworze cynku). Powinny charakteryzować się odpowiednią sztywnością, łatwością mocowania oraz podatnością na obróbkę (zginanie, przycinanie). Doskonale sprawdzą się jako materiał do wypełniania balustrad, furtek i bram. Nadają się także do produkcji różnego typu pojemników, osłon elementów maszyn czy klatek dla zwierząt hodowlanych.