Zaloguj się
Nowy koszyk 0

Jak wykorzystać siatki zgrzewne?

To materiał, który w procesie produkcji, zyskuje ponadprzeciętną trwałość. Siatka zgrzewana powstaje z prętów stalowych poddanych cynkowaniu ogniowemu. Dzięki temu staje się odporna na korodowanie, zmienne warunki pogodowe, uszkodzenia mechaniczne oraz działanie kwasów rozcieńczonych w cieczach i roztworów alkalicznych. Można ją malować tradycyjnie lub proszkowo. Wówczas zapewnia nie tylko wysoką wytrzymałość, ale także estetyczne wykończenie. Metoda wytwarzania nierdzewnych siatek zgrzewanych gwarantuje stabilność całej konstrukcji.  

Zastosowanie siatek zgrzewanych 

Wykorzystywane są przede wszystkim w przemyśle jako niezbędny element stelaży, półek magazynowych, regałów czy zabezpieczenie maszyn produkcyjnych w fabrykach. Siatki zgrzewane nierdzewne z powodzeniem stosowane są również w budownictwie do umocnień ścian działowych, zbrojeń, balustrad i przegród. Stanowią znakomity materiał do wykonania wybiegów, wolier lub klatek dla zwierząt hodowlanych. 

To właśnie z siatek zgrzewanych powstają ogrodzenia nieruchomości oraz terenów prywatnych. Spełniają bowiem restrykcyjne normy jakościowe. Używane są także w ogrodzie oraz gospodarstwie domowym do budowy małej architektury np. pergoli, składzików, itp. Niekiedy stosuje się jako element osłon i sufitów podwieszanych. 

Gdzie jeszcze można stosować siatki zgrzewane? 

Ze względu na doskonałe parametry wytrzymałościowe nierdzewne siatki zgrzewane służą do budowy ogrodzeń obiektów użyteczności publicznej oraz firm. Ich montaż jest niezwykle prosty - można je zainstalować na specjalnych listwach słupkowych lub spiąć za pomocą klipsów i kleszczy. W ten sposób właściciel obniży koszty wykonania, a przy tym zapewnia większą ochronę mienia oraz dba o swoją prywatność. 

Siatki zgrzewane mogą zostać wykorzystane także do produkcji urządzeń wentylacyjnych oraz paneli akustycznych. Doskonale sprawdzą się więc w miejscach o dużym natężeniu hałasu. Chętnie korzystają z ich właściwości przedstawiciele branży budowlanej, architektonicznej oraz przemysłu.