Zaloguj się
Nowy koszyk 0

Jak wykorzystać blachy perforowane?

Wyroby hutnicze z równomiernie rozmieszczonymi otworami na całej powierzchni produkowane są zarówno ze stali niestopowej, jak i z aluminium oraz stali nierdzewnej lub ocynkowanej. Blachy perforowane występują najczęściej w wariancie z oczkami kwadratowymi i okrągłymi, ale nie brakuje również produktów z otworami podłużnymi czy dekoracyjnymi. Tak szeroka oferta sprawia, że tego rodzaju elementy można wykorzystać w prawie każdej branży: od przemysłu rolnego, motoryzacyjnego i spożywczego przez produkcję balustrad i bram garażowych aż po tworzenie dekoracyjnych mebli i ścianek w budynkach mieszkalnych czy ekspozytorów w sklepach. To tylko kilka przykładowych zastosowań – więcej o możliwościach wykorzystania blach perforowanych przeczytasz w tym artykule!

Blachy perforowane – uniwersalny materiał konstrukcyjny o nieskończonym potencjale

Popularnym zastosowaniem tych produktów jest produkcja wszelkiego rodzaju kratek wentylacyjnych, w szczególności tych chroniących silniki pojazdów oraz maszyn przemysłowych przed przedwczesnym zużyciem ze względu na przegrzanie. W zakładach przemysłowych takie wyroby hutnicze zabezpieczają też personel przed kontaktem z ruchomymi częściami urządzeń.

Blacha perforowana z oczkami o odpowiedniej średnicy doskonale sprawdzi się również przy filtracji materiałów sypkich. W budownictwie można je wykorzystać choćby przy oddzielaniu żwiru i kamieni, w rolnictwie natomiast stosuje się je przy przesiewaniu nasion, ziarna czy pasz. Coraz częściej spotykamy je też w architekturze wnętrz – okazuje się, blachy perforowane świetnie nadają się na okładziny ścienne i panele sufitowe. Materiał szczególnie upodobali sobie miłośnicy aranżacji w stylu industrialnym, gdyż łatwo dzięki niemu podkreślić surowy klimat wnętrza.

Wysokiej jakości blacha perforowana w ponad 500 wariantach

Rozbudowany asortyment tych niesamowicie wszechstronnych materiałów znajdziesz w ofercie sklepu internetowego Technometal. Jeśli chcesz kupić blachę perforowaną w najniższej cenie na rynku – bezpośrednio od renomowanego, polskiego producenta – zapoznaj się z naszą ofertą i złóż zamówienie.