Zaloguj się
Nowy koszyk 0

Jak wybrać siatkę zgrzewaną do ogródka?

Chcesz skutecznie zabezpieczyć swoje kwiaty przed zwierzętami lub szalejącymi dziećmi? Siatka zgrzewana ma stać się w Twoim ogródku podporą dla winorośli, bluszczu lub innych roślin pnących? A może produkujesz gabiony lub małą architekturę ogrodową? Jeżeli odpowiedź na choć jedno z tych pytań brzmi „tak”, przeczytaj nasz artykuł. Będziesz wtedy wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze siatki zgrzewnej do ogrodu!

Na jaki materiał się zdecydować?

Na rynku dostępna jest szeroka gama rozwiązań: te podstawowe wykonane są ze stali konstrukcyjnej, ale nie brakuje również wariantów ocynkowanych galwanicznie oraz produkowanych ze stali nierdzewnej 1.4301.

W ogródku bardzo dobrze sprawdzi się w szczególności siatka zgrzewana nierdzewna, która nie tylko elegancko wygląda, lecz także charakteryzuje się doskonałą odpornością na czynniki atmosferyczne i promieniowanie UV. Świetnym wyborem będzie też z pewnością trwały materiał z ocynkiem galwanicznym – niestraszna mu korozja czy uszkodzenia mechaniczne. Zwykła stal jest natomiast najtańsza, ale przy tym najmniej odporna na rdzę – jeżeli szukasz więc rozwiązania na lata, warto nieco dopłacić.

Inne ważne parametry siatki zgrzewanej do ogródka

Przy wyborze koniecznie uwzględnij również:

wysokość – do zabezpieczenia np. ogrodowych grządek lub osłonienia młodych drzewek owocowych w zupełności wystarczą produkty, których wysokość nie przekracza 1 m,

grubość materiału – im jest większa, tym solidniejsza będzie Twoja siatka zgrzewana w ogródku. Materiał z drutu o dużym przekroju można zastosować choćby do budowy wytrzymałych na obciążenia gabionów,

wymiary oczek – im są drobniejsze, tym sztywniejsza będzie konstrukcja. Zbyt gęsto rozmieszczone oczka mocno ograniczą jednak prześwit, co może odbić się negatywnie na kondycji roślin w ogródku. Siatka zgrzewana z drobnymi oczkami na pewno przyda się jednak przy uprawie roślin pnących.

Bardzo ważnym czynnikiem, na który koniecznie musisz zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego produktu, jest stosunek jakości do ceny. Jeżeli interesują Cię przystępne cenowo siatki zgrzewane nierdzewne i ocynkowane z wysokiej klasy surowców, wyroby od producenta Technometal okażą się trafionym wyborem!